Świąteczne wieczory to idealny moment na spędzenie czasu z rodziną. Wiele rodzin decyduje się na wspólne oglądanie filmów. Wtedy sprawdzają się pyszne przekąski umilają oglądanie. Dlatego też proponuję przygotowanie popcornu o dwóch smakach: słodkim dla młodszych członków rodziny i ostrym dla starszych. Do tego gorąca czekolada oraz inne świąteczne przekąski i mamy idealny filmowy świąteczny wieczór 🙂

Składniki:

Popcorn:

100 g kukurydzy
olej

Popcorn na słodko:

60 g białej czekolady rozpuszczonej
garść M&M’s
garść pokruszonych precli i paluszków

Popcorn na ostro:

60 g wędzonego boczku pokrojonego w kostkę
1 papryczka chili posiekana
1 łyżeczka słodkiej wędzonej papryki
40 g masła
¼ łyżeczki cukru
⅛ łyżeczki sody

Przygotowanie:

Popcorn:

Rozgrzej olej w garnku na dużym ogniu. Gdy olej będzie gorący wysyp kukurydze tak, by była jedna warstwa. Praż popcorn pod przykryciem, pod koniec prażenia zmniejsz ogień.

Popcorn na słodko:

Połowę wyprażone popcornu przesyp do miski. Wsyp M&M’s i precle z paluszkami. Całość zalej rozpuszczoną czekoladą i dokładnie wymieszaj.

Popcorn na ostro:

Resztę popcornu przesyp do miski. Na patelni bez oleju podsmaż boczek na chrupko. Dodaj masło i je rozpuść. Dodaj resztę składników, podsmaż przez 3-4 minuty. Mieszankę z patelni przenieś do miski z popcornu i całość dokładnie wymieszaj.

Smacznego!

boczek, masło, papryczka chili, kukurydza, proste przepisy, M&M, olej, paprika, popcorn, pretzel, sól, soda, cukier, słodkości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 − 6 =